Kdo jsem

Mgr. Markéta Machanová, psycholožka a terapeutka Pardubice


Pocházím ze severních Čech. Psychologii jsem vystudovala v roce 2008 na Masarykově Univerzitě v Brně. V Brně jsem žila téměř sedm let. Studovala jsem, věnovala se psychologické praxi, poradenství – působila jsem v pedagogicko-psychologické poradně a v manželské a rodinné poradně, poradně pro mezilidské vztahy, jako dobrovolník jsem pracovala v Ústavu sociální péče Kociánka.


Na Pardubicku jsem více než dva roky pracovala na pozici psycholožky v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé, Luže-Košumberk. V léčebně jsem realizovala psychodiagnostické screeningy, podpůrnou psychoterapii a relaxačně-terapeutické skupiny zejména pro dospělé pacienty, poskytovala jsem psychologické konzultace rodinným příslušníkům. Dva školní roky jsem pracovala jako školní psycholožka na ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice.

V oboru se neustále vzdělávám (rogeriánská psychoterapie, adleriánská choreografie terapeutického rozhovoru, hlubinná abreaktivní psychoterapie, terapie Cesta (The Journey) a další).


V současné době se věnuji své soukromé psychologické praxi Vnitřní Slunce v Pardubicích (t.č. při rodičovské dovolené). Nabízím psychologické konzultace, individuální i párovou psychoterapii, řízené relaxace s imaginacemi i alternativní přístupy, např. terapie Cesta (The Journey). Je mi 33 let, jsem vdaná a mám 1,5-letou dceru. :-)